Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jadrová energia – Corona-vírus – existuje ľahká dočasná pomoc. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Zatial používam "socialistický" Solux

... áno tiež ma to pred týždňom napadlo a tak som vyhrabal Solux ešte z čias socializmu. Zatiaľ stále funguje. ... jasné, že treba mať minimálne dobré slnečné okuliare, nepozerať do lampy, dávať pozor na pokožku a živé kvetiny. Ale ten prázdny kút v byte, kde sa dá takáto "dezinfekcia" vykonávať sa dá vždy nájsť.
Len nie som si istý akú expozíciu teba na "primeranú" dezinfekciu. Odhadol som to na 5-6 sekúnd pri vzdialenosti do 1 m .
Inak myslím, že aj v čakárňach pred infektologickými ambulanciami sa používa tento spôsob ale tu je vzduch pomaly prečerpávaný cez vnútro plechovej skrinky umiestnenej na stene pod plafónom.

No ale ak by stačila expozícia cca 5sek, tak by to bolo možné použit aj na ludské telo, lebo si veľmi dobre pamätám na návod na opalovanie pred horským slnkom, kde bolo uvedené že je možné sa opaľovať (napr. v zime - dopĺňať tak vitamín D) ale maximálne raz za deň, pričom počiatočná dávka žiarenia bola v prvý den = 3 - 5 sekúnd, pri vzdialenosti cca do 2 metrov. Každý nasledujúci deň sa mohla dávka podľa návodu predlžovať, ak si dobre pamätám o asi 3 - 5 sekúnd.
 

 

Podla odbornikov z CVUT je pri horskom slnku vzhladom na nizky podiel UV-C potrebny dlhsi cas. Hovori sa o 1-2 minutach pre ruska.
 

vdaka za info.

... máte aj nejaký link na zdroj? rad by som si o tom prečítal niečo viac. Vďaka.
 

 

Na par odbornych serveroch je o tom dost dlha debata, zial vsetko je pod registraciou a heslom. Ale skuste sa odpichnut od tohoto clanku https://www.fjfi.cvut.cz/cz/26... a nadvazujucej debaty na FB. Tam by ste sa dostat mali. CVUT dokonca uvadza 3 minuty...
 

Nechcem nikomu robiť reklamu....

Dobrý deň pán kolega, neviem úplne presne čo myslíte (či zdroj na to že UV-C zabíja baktérie, resp. na to aké lampy by boli vhodné). Samozrejme že na internete existuje množstvo hyperliniek aj na jedno a aj na druhé. Ja som chcel iba čitateľov upozorniť a prípadne im dať radu, ako si v tejto biednej situácii pomôcť. Nechce a nebudem uvádzať žiadne linky, jednoduch z dôvodu, že nechcem robiť nikomu a ničomu žiadnu reklamu. Kto chce tak si to ľahko nájde, stačí si dať do vyhľadávača adekvátny názov toho čo chce nájsť. Prajem pekný deň a som rád že Vás článok zaujal.... M.
 
Hodnoť

 

nacase zacat pouzivat aj medene klucky a madla...
 

 

Lepsie su strieborne... ;-)